Mehe tervis

Kampaania on lõppenud!

Hea tervishoiutöötaja!

 

Mis teeb mehe meheks?

Üle poolte meestest leiab, et abi küsimine pole piisavalt mehelik.*

 

 

Meeste keskmine oodatav eluiga on üle 8 aasta lühem kui naistel. Ka tervena elatud aastaid on meestel 3 võrra vähem kui naistel.** 
Miks?

  • Mehed kasutavad tervishoiuteenuseid võrreldes naistega vähem või viivitavad abi otsimisega.
  • Tervishoiusüsteemist tulenevad tegurid, näiteks teenuse kättesaadavus (järjekord, ebasobivad vastuvõtuajad), hind, info teenuse kohta jm.
  • Mehest endast tulenevad tegurid, näiteks madalam terviseteadlikkus, maskuliinsuse stereotüübid, hirmud ja piinlikkustunne, vähesem arvestamine riskikäitumise tagajärgedega, tervisealase sõnavara puudus jm.

 

Aita ennetada meeste tervisemuresid!

Eestis on Tervishoiutöötajate registris hetkel 383 naistearsti ja vaid 5 meestearsti ning mõned uroloogina registreeritud arstid. Selleks, et hoiak meeste seas leviks, on vaja ka esmatasandi abi.

Mehi kõnetavad muude faktorite kõrval just neile suunatud teenused ning kampaaniad. Selleks, et meeste tervises olulised analüüsid oleksid neile kättesaadavamad, on perioodil 26. oktoober kuni 10. detsember 2023 tellitud ja teostatud prostataspetsiifilise antigeeni ning testosterooni analüüsid SYNLABi koostööpartnerile kampaaniahinnaga.***

 

Prostataspetsiifiline antigeen kampaaniahind: 5 €

(S-PSA, 66721, tavahind: 9.95 €)

PSA sisaldus veres on normaalselt väga madal, kuid tõuseb eesnäärme põletike, healoomulise suurenemise ja ka eesnäärmekasvajate korral. Eesnäärmevähk on üks sagedasemaid meestel esinevaid vähkkasvajaid, millesse haigestumus vanusega kasvab. Haigestumise tõenäosus on suurem meestel, kelle lähisugulastel on see kasvaja diagnoositud.

Vaata tulemuste interpretatsiooni laboriteatmikust SYNLABi kodulehel.

 

Testosteroon kampaaniahind: 4 €

(S-Testo, 66706, tavahind: 7.55 €)

Testosteroon mõjutab spermatosoidide kasvu ja arengut, eesnäärme talitlust, sekundaarsete sugutunnuste kujunemist ja potentsi, aga ka lihasmassi kasvu ja lihasjõudlust. Analüüs võimaldab hinnata viljatust, potentsi ja teatud haiguste tekke riski meestel.

Vaata tulemuste interpretatsiooni laboriteatmikust SYNLABi kodulehel.

 

Teeme koos meestele tervise eest hoolitsemise mehelikuks!

SYNLAB Eesti

 

* Kantar Emor, 2023, Meeste nõustamis- ja tervishoiuteenuste kasutamise uuring
** Statistikaamet, 2021, https://www.stat.ee/et/uudised/oodatav-eluiga-ja-tervena-elatud-aastad-2021
*** Soodustus kajastub kampaania perioodi arvetel.