SYNLAB toetab

SYNLAB Eestis väärtustame pikaajalisi koostöösuhteid arstkonna, patsientide ja koostööpartneritega ning pühendab ennast igapäevaselt nende hoidmisele ja ehitamisele. Kliendisuhete kõrval on SYNLABile väga oluline ka panus ühiskonna arengusse, selle toetamisse ja terviseteadlikuse tõstmisse. Saame ja soovime seda teha viisil ja valdkonnas, milles oleme erialaselt pädev. Meie ettevõttele on oluline, et koostöö viiks tervislike eluviiside ning laiemalt inimeste tervise parandamiseni Eestis.

Siinkohal on välja toodud mõned koostööprojektid ja tegevused, mida SYNLAB on läbi aastate toetanud.

Eesti Olümpiakomitee teostame tasuta Team Estonia olümpiasportlaste koroonaviiruse testimisi ja seeläbi ettevalmistusi järgmisteks suve- ja taliolümpiamängudeks.
Eesti Paralümpiakomitee ja Eriolümpia Eesti Ühendus –  teostame koroonaviiruse testimisi ja seeläbi ettevalmistusi rahvusvahelisteks võistlusteks.
Eesti Etendusasutuste Liit – teostame koroonaviiruse testimisi näitlejatele, muusikutele jm seotud kultuuritegelastele, et Eestis saaks jätkuda viirusest prii kultuurielu.
Hooldekodud Eestis – koostöös Sotsiaalkindlustusametiga kinkisime 2021. a. 115 tahvelarvutit, et hoolealused saaks suhelda oma lähedastega ning 200 spetsiaalset madratsit.
Tervise Arengu Instituut – oleme koostöös TAIga viinud läbi mitmeid uuringuid suguhaiguste levimuse kohta riskigruppides. Lisaks on soovijatel võimalik Tallinnas ja Tartus kasutada HIV testimis- ja nõustamiskabineti teenuseid tasuta.
MTÜ Seksuaalsel Teel Levivate Infektsioonide Eesti Ühing (STLIEÜ) – koostöös STLIEÜga on teoks saanud mitmed eriala arengus olulised konverentsid ning esineme teineteise korraldatud valdkonna edendamise üritustel.
Spordikoolituse ja –teabe SA – viime läbi tasuta koolitusi treenerite harimiseks tervisekontrollide osas.
SOS Lasteküla Eesti Ühing – teostame tasuta tervisekontrolli kõikidele asendusvanematele korra aastas.

Lähiminevikus
Eesti Ujumisliit, Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon, Eesti Suusaliit, Eest Triatloni Liit, jt spordialaliidud ja sportlased – oleme viinud läbi mitmeid uuringuid tippsportlaste verenäitajatest, võimaldasime teha tasuta vajalikke laborianalüüse ning laboriarsti konsultatsioonidega.
Sportlased Saskia Alusalu (kiiruisutaja), Rait Ratasepp (ultratriatleet) ja Jaak-Heinrich Jagor (tõkkejooksja) – toetasime hooajaks ettevalmistumisel, nüüd oleme toeks nõuga jälgides tervist ja erinevaid verenäitajaid.
MTÜ Eesti Meeleelundite Rehabilitatsiooni Keskus AUDIERE – oleme toetanud AUDIEREt lastele mõeldud sisekõrva implantaatide protsessorite omaosaluse katmist.
MTÜ Emakas.ee – oleme aidanud teha teavitustööd naistele vajalikkusest käia regulaarselt günekoloogi juures.
• Meie Liigume Lõuna-Eesti rahvatriatlonisari – toetame triatlonisarja läbiviimist.
Liikumistervise innovatsiooni klaster SportEST (ja selle eelkäija Spordimeditsiini klaster) – olime partner spordimeditsiini valdkonna edendamisel Eestis, viisime läbi koolitusi, konverentse, osalesime uute teenuste arendamises ja teavitustöös (www.sportest.eu).