Uued paketid last soovivale perele

SYNLABi tervisekontrollide valikus on 4 uut paketti. Paketid on suunatud lapsi planeerivatele paaridele, et kontrollida iseenda ja oma partneri tervist ning seeläbi ennetada võimalikku mitterasestumist, heitumist või kahjulikku mõju ema ja loote tervisele.

Last sooviv naise pakett
10 analüüsi (vere- ja uriiniproov), 58€

Planeerides rasedust on oluline eelnevalt kontrollida oma üldist tervislikku seisundit, ennetamaks raseduse ajal tekkida võivaid terviseprobleeme. Last sooviva naise põhipaketis sisalduvad analüüsid annavad võimaluse hinnata organismi hormonaal- ja immuunsüsteemi seisundit, põletike esinemist või puudumist, aneemia tekke riski, saada ülevaadet kilpnäärme, maksa ja neerude talitusest, vitamiin D, folaadi ja veresuhkru tasemest. Raseduse ajal võivad ägeneda ilma sümptomiteta kulgevad kroonilised põletikud ja infektsioonhaigused, mis võivad ohustada ema ja loote tervist. Paketis sisalduvad analüüsid aitavad leida ka mitterasestumise võimalikke põhjuseid, nt kilpnäärme analüüs TSH. Seetõttu on oluline kontrollida oma tervisenäitajaid enne rasestumist.

Paketis sisalduvad analüüsid: Hemogramm koos 5-osalise leukogrammi ehk valgeverepildiga, CRP (kõrgtundlik), glükoos paastuplasmas, kreatiniin + eGFR, folaat, ferriin, kilpnääret stimuleeriv hormoon (TSH), vaba türoksiin (fT4), vitamiin D (25-OH), uriini ribaanalüüs

Lisainfo ja tellimine: https://minu.synlab.ee/toode/last-sooviva-naise-pakett/

Last sooviva naise nakkushaiguste pakett
8 analüüsi (vereproov), 77€

Mitmed nakkushaigused võivad ohustada loote ja vastsündinud lapse tervist. Neid riske on võimalik vähendada regulaarse kontrolli, erinevate ettevaatusabinõude rakendamise või õigeaegse ravi abil. Pakett sisaldab 8 erinevat analüüsi olulisemate teadaolevate rasedaid ohustavate nakkushaiguste suhtes. Last sooviva naise nakkushaiguste pakett on täiendav pakett Last sooviva naise paketile.

Paketis sisalduvad analüüsid: B-hepatiidi viiruse pinnaantigeen, C-hepatiidi viiruse vastane antikeha, HIV sõeluuring (antikeha + antigeen), Treponema pallidum vastane antikeha, Toxoplasma gondii vastane IgG, Rubella viiruse vastane IgG, Tsütomegaloviiruse vastane IgG, Tuulerõugeviiruse vastane IgG

Lisainfo ja tellimine: https://minu.synlab.ee/toode/last-sooviva-naise-nakkushaiguste-pakett/

Last sooviva naise suguhaiguste pakett
4 analüüsi (tupeproov), 70€

Ravimata suguhaigused võivad põhjustada naise viljatust ning aktiivne haigus raseduse ajal loote kahjustusi ja vastsündinu haigusi. Neid ebameeldivaid tagajärgi saab vältida raseduse eelse suguhaiguste testimise, avastamise ja õigeaegse raviga. Last sooviva naise suguhaiguste pakett on täiendav pakett Last sooviva naise paketile.

Last sooviva naise suguhaiguste paketti kuuluvad sugulisel teel levivad infektsioonid on laboriarstide ja günekoloogide poolt valitud põhjusel, et need on enamlevinud ning võivad põhjustada emakakaela põletikku, uretriiti (kusitipõletikku) ja teisi suguteede põletikke. Levinumad suguhaigused kulgevad ca 80%-l juhtudest sümptomiteta – inimene ei tea, et tal võib olla suguhaigus ja kannab seda edasi.

Suguhaiguse tekitaja leiu korral tuleb pöörduda koheselt konsultatsiooni ja sobiva ravi saamiseks arsti poole.

Paketis sisalduvad analüüsid: Chlamydia trachomatis DNA, Neisseria gonorrhoeae DNA, Mycoplasma genitalium DNA, Trichomonas vaginalis DNA

Lisainfo ja tellimine: https://minu.synlab.ee/toode/last-sooviva-naise-suguhaiguste-pakett/

Last sooviva mehe pakett
8 analüüsi (vere- ja uriiniproov), 109€

Rasedusele eelnevalt või raseduse ajal võivad mitmed mehe infektsioonhaigused (eelkõige sugulisel teel üle kanduvad), nakatada naist ning olla seega ohuks loote ja/või vastsündinu tervisele. Infektsioonhaigused võivad olla ka põhjuseks, miks ei toimu rasestumist. Seetõttu on oluline lisaks last planeerivale naisele uurida ka tema partneri tervist arstide poolt meestele kokku pandud Last sooviva mehe paketiga.

Paketis sisalduvad analüüsid: B-hepatiidi viiruse pinnaantigeen, C-hepatiidi viiruse vastane antikeha, HIV sõeluuring (antikeha + antigeen), Treponema pallidium vastane antikeha, Chlamydia trachomatis DNA, Neisseria gonorrhoeae DNA, Mycoplasma genitalium DNA, Trichomonas vaginalis DNA

Lisainfo ja tellimine: https://minu.synlab.ee/toode/last-sooviva-mehe-pakett/

Analüüside tulemusi saab portaalist MINU.SYNLAB.EE tellides vaadata samast portaalist. Pakette on võimalik ka tellida SYNLABi verevõtupunktides üle Eesti. Kohapeal tehtud tellimuste tulemused edastatakse turvakirjaga soovitud e-postiaadressile.