SYNLAB ulatab Eesti triatleetidele abikäe

Eesti Triatloni Liit ja meditsiinilabor SYNLAB Eesti OÜ sõlmisid koostööleppe, tänu millele on Eesti triatlonisportlastel võimalik senisest enam analüüsida oma tervise- ja verenäitajaid, saavutamaks sedasi paremaid tulemusi treeningute ja taastumise planeerimisel.

SYNLAB Eesti OÜ on mahult Eesti suurim meditsiinilabor, kes on laboriteenust osutanud üle 20 aasta. Ettevõtte põhitegevuseks on laboriteenuse pakkumine oma lepingulisele klientidele – perearstidele, ambulatoorse ja statsionaarse eriarstiabi osutajatele, töötervishoiukeskustele, erinevatele riiklikele institutsioonidele ja eraisikutele.

SYNLAB missiooniks on pakkuda inimestele tervisliku seisundi hindamiseks laia valikut usaldusväärseid ja kliendisõbralikke meditsiinidiagnostika lahendusi. Ettevõttes töötab ca 180 inimest – Tallinna ja Tartu kesklaborites ning 7 harulaboris ja lisaks verevõtupunktides üle Eesti. Aastas tehakse SYNLAB Eesti laborites üle 5 miljoni laborianalüüsi.

Eesti Triatloni Liidu ja SYNLAB koostöölepingu raames hakatakse vereanalüüse teostama 14 Eesti triatleedil, nende hulgas meie tippudel Kaidi Kiviojal, Marko Abertil, Kirill Kotšegarovil ja Aleksandr Latinil, aga ka tõusvatel noorsportlastel eesotsas Henry Räppo, Kevin Vabaoru, Johannes Siku ja Katrin Zaitsevaga.

Samuti aitab SYNLAB tehtud analüüside põhjal tõsta nii triatlonisportlaste kui -treenerite teadlikkust, viies selleks läbi mitu koolitust, kus antakse ülevaade üldistest näitajatest, ülekoormusega ja toitumisega seotud näitajatest ning vitamiinide ja mineraalainete rollist.

Eesti Triatloni Liidus sõnul on koostöö SYNLAB-iga väga tervitatav ning sportlase teadlikku treeningut, taastumist ja arengut silmas pidades kahtlemata ka äärmiselt vajalik.

Lisaks Eesti Triatloni Liidule toetab SYNLAB teiste hulgas näiteks Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni ning Meie Liigume rahvatriatlonisarja läbiviimist. Erinevaid tervise- ja verenäitajaid aitab meditsiinilabor jälgida ka lootustandval kiiruisutajal Saskia Alusalul ja ultratriatleet Rait Ratasepal.