SYNLAB teeb kõigile Rally Estonia tiimidele koroonatesti

Koroonaviiruse leviku ennetamiseks ja tõkestamiseks peavad kõik Eestis esmakordselt toimuval WRC rallil osalevad sõitjaid, nende meeskonnaliikmed ja Eesti Rahva Muuseumis asuva võistluskeskusega seotud inimesed läbima koroonaviiruse SARS-CoV-2 viiruse testimise.

“Rallile saabuvad paljud tiimid n-ö punastest riikidest, näiteks Hispaaniast, Prantsusmaalt ja mujalt, kus on koroonaviiruse levik kõrge. Me teeme ralli korraldusmeeskonna ja partneritega koostöös kõik selleks, et ralli ei tooks Eestisse mitte ühtki uut koroonajuhtumit,” rääkis Rally Estonia direktor Urmo Aava. “Üks meede selle tagamiseks on koostöös SYNLAB-iga loodud kohustuslik testimine kõikidele sõitjatele kohe, kui nad on riiki saabunud, millele järgneb eneseisolatsioon testi tulemuse selgumiseni. Alles negatiivne tulemuse järel lubatakse nad võistlusalale. Sõitjad, kes juba varem Eestisse saabunud, peavad kordustesti läbima 24 tundi enne akrediteeringu saamist.”

SYNLAB avab WRC meeskondade testimiseks spetsiaalsed in proovivõtupunktid Tallinna lennujaamas, Tallinna sadama D terminali välisalal ning läbi Läti saabujad saavad testida Tartus SYNLABi Teguri 37B ruumides. Ninaneeluproovid testitakse SYNLABi Tallinna laboris, kus paari päeva jooksul teostatakse ca 1000 laborianalüüsi.

“Eestis esmakordne WRC ralli on meie riigi tuntusele oluline verstapost, mistõttu on äärmiselt oluline, et praegusel kogu maailma jaoks keerulisel ajal toimuks see suursündmus võimalikult ohutult,” rääkis SYNLAB Eesti juhatuse esimees Rainar Aamisepp. “Rally Estonia vabatahtlikud tõttasid meile kriisi puhkedes alates märtsi keskpaigast appi, aidates kolme kuu jooksul tuua koroonaproove üle Eesti meie kesklaborisse. Loomulikult toetame neid igati nii nende kui kogu Eesti jaoks märgilise suursündmuse korraldamisel, vältimaks ralli ajal koroonaviiruse levikut.”

“Meil on kujunenud hea kogemus suurte spordisündmuste meditsiinilisel turvamisel,” jätkas Aamisepp. “UEFA usaldas meile kui Euroopa suurimale laboriteenuste osutajale 2020-2021 UEFA egiidi all toimuvate jalgpalliüritustele eelneva testimise. Paar päeva tagasi lõppesid Euroopa Liiga ja Meistrite Liiga selleaastased finaalturniirid, algamas on Rahvuste Liiga, naiste ja meeste koondiste valikmängude tsükkel, 2021. aasta Meistrite Liiga ja Euroopa Liiga valikmängud, samuti noorte turniirid. Samuti testib SYNLAB kõiki Ironmanile saabuvaid väliskülalisi. Ka WRC ralli õnnestumiseks ja rallisõitjate operatiivseks teenindamiseks teeme SYNLAB-i kollektiiviga ekstrapingutusi – laboris seame sisse lisaprotsessid, et kõik sõitjad ja meeskonnad võiksid turvaliselt võistlemisele pühenduda.”

“Kõik testitavad saavad oma tulemuse telefoni, reaalajas saavad testide vastuseid näha ka meeskondade juhid ning ralli meditsiiniline juht. Selline kiire andmete liikumine võimaldab kohest isolatsiooni rakendada ning tiimidel oma töö ümber korraldada,” rääkis Aava.

 Viiruse leviku takistamiseks on Rally Estonia pealtvaatajad jagatud 16 erinevaks grupiks, kus iga on 1000 pileti ostnud inimest. Grupid omavahel ei kohtu ja igale grupile on ette nähtud ainult kindlad kiiruskatsed, millele nad ligi pääsevad. Kõikidel pealtvaatajatel soovitatakse kiiruskatseid vaatama tulla isikliku maksiga, vajadusel jagatakse makse ka pealtvaatamisalades, kus on käte desinfitseerimise võimalused.

Rally Estonia külastaja meelespea üritusel osaledes ning pealtvaatamisalades viibides:

  • Ära tule, kui Sa ei tunne ennast hästi
  • Liigu oma grupis
  • Püsi oma grupis
  • Desinfitseeri
  • Kanna maski
  • Ära sotsialiseeru
  • Võta kaasa isikuttõendav dokument
  • Lae alla koroonaäpp “Hoia”