Seminar "Ravimitest indutseeritud peavalude diagnostika lääne ja hiina meditsiinis"

Confido Erameditsiinikeskus ja hiina meditsiini keskus Tervise Alkeemia         

korraldavad seminari teemal

 

„Ravimitest indutseeritud peavalude diagnostika

lääne meditsiinis ja hiina meditsiinis“

 

Peavalud on levinud probleem ja see põhjustab peavalu käes kannatajale olulist elukvaliteedi langust. Ravimite tarvitamisest põhjustatud peavaludele on lääne meditsiinis tähelepanu pööratud põhjendamatult vähe. See on omakorda üks levinud põhjus hiina meditsiini arstidelt abi otsimisel. Kuidas diagnoositakse ravimitest indutseeritud peavalu lääne ja hiina meditsiinis? Mis on erinevused ja kas on ka sarnasusi? Kas tegemist on kahe täiesti erineva käsitluse ja maailmavaatega?

 

Nende küsimuste üle arutlevad oma erialade tunnustatud arstid: neuroloog dr TOOMAS TOOMSOO ja hiina meditsiini arst dr RENE BÜRKLAND, seminari modereerib perearst dr ERET JAANSON.

Seminar toimub 16. oktoobril kell 16.00 – 17.30 Veerenni Tervisekeskuses, SYNLAB Eesti Koolituskeskuses Tallinnas, aadressil Veerenni 53a, V korrus

Seminarile on oodatud perearstid, pereõed, eriarstid, hiina meditsiini arstid ja terapeudid.

Seminari osalustasu on 25 eurot.  Tasuda saab kohapeal sularahas või arvega. Arvega tasumiseks palume registreerimisvormil märkida arve saaja.

Registreerimisvormi leiate siit: https://goo.gl/forms/wghXXfOOx6fXOCwG3 

Peale seminari on huvilistel võimalus tutvuda SYNLABi laboriga ja Confido Erameditsiinikeskuse uute ruumidega.

 

Lektorid:

Dr Toomas Toomsoo on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna (1996), neuroloogia residentuuri (2001) ja on Tartu Ülikooli Närvikliiniku ning Saksamaa Tübingeni Ülikooli Aju-uuringute Keskuse doktorantuuris. Hetkel töötab dr. Toomsoo Ida-Tallinna Keskhaiglas, neuroloogiakeskuse juhatajana ning Confido Erameditsiinikeskuses neuroloogina.

Dr Rene Bürkland on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna (2006) üldarstina ning õppinud Nanjingi ja Beijingi Hiina meditsiini ülikoolis hiina keelt, nõelravi, massaaži, taiji-d, herbaalmeditsiini ja qigongi. Hetkel töötab Tervise Alkeemia keskuses.

Seminari moderaator Dr Eret Jaanson on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna (1995) ning seejärel läbinud peremeditsiini residentuuri (2001). Hetkel töötab Confidos ning Linnamõisa Perearstikeskuses.