Loeng harrastussportlastele - Spordimeditsiiniline tervisekontroll: tervisesportlase vereanalüüs

sportSuusahooaja hakul, teisipäeva, 19. novembri õhtul on harrastussportlased oodatud kuulama loengut “Spordimeditsiiniline tervisekontroll: tervisesportlase vereanalüüs”. Toimumiskohaks Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituut, Tondi 55, Tallinn. Algus kell 18.00 ning kestvus ca 1,5 h.

Laboriarst dr Meeli Glükmann annab ülevaate, kuidas meie veri peegeldab organismi üldseisundit, mil moel saame vereproovi abil hinnata füüsilise koormuse mõju ning ennetada ülekoormust treenimisel. Tule, hangi uusi teadmisi ning vaata, kuidas laborit enda tervise heaks tööle panna!

“Tervisesportlase vereanalüüs” on analüüside pakett, mis annab ülevaate tervise üldseisundit ning füüsilise koormuse mõju iseloomustavatest verenäitajatest: immuunsüsteemi olukord, põletiku esinemine, südame ja veresoonkonna haiguste risk, siseorganite talitlus, põhimineraalide tase, lihaskonna koormuse ja kahjustuse näitajad. Dr Meeli Glükmann räägib üksikutest analüüsidest täpsemalt ning loomulikult on oodatud kuulajaskonna küsimused ja arutelu. Paketti saab teha Quattromed HTI laborites.

Loengu osavõtutasu on 5 eurot (maksta saab kohapeal ja sularahas). Oma osalemissoovist andke palun teada: katrin.soidra-zujev@tlu.ee.

Loeng toimub koostöös Eesti Spordimeditsiini klastri ja Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudiga loengusarjas TREENI TEADLIKULT.

Registreerimine loengule ja teiste loengute info:
http://www.tlu.ee/et/terviseteaduste-ja-spordi-instituut/taiendkoolitused/Treeni-teadlikult-registreerimine