Hoolekodud said kätte kingituse - 200 erimadratsit

Möödunud nädalal jõudsid hooldekodudeni üle Eestimaa 200 spetsiaalset madratsit, mille Eesti suurim meditsiinilabor SYNLAB Eesti kinkis hoolealustele, keda üle aasta kestnud koroonakriis on väga tugevalt mõjutanud. 

Eestis valmistatud madratsid on juba teine SYNLABi kingitus hooldekodudele. Märtsi alguses said eakate kodud 118 tahvelarvutit, mille SYNLAB ostis koostöös oma IT-partneriga Primend, et aidata eakatel suhelda oma lähedastega. Tahvelarvutid on varustatud enamlevinud suhtlustarkvaraga ja neil on spetsiaalsed jalad, mis võimaldavad arvutit kasutada ka neil inimestel, kellel endal pole võimalik ekraani käes hoida. Hooldekodud said valida, mis nad SYNLABilt kingiks soovisid.

Äsja hooldekodudele üle antud 200 eritellimusel toodetud SleepAngeli madratsit aitavad takistada nakkuse levikut, ennetada lamatiste teket ja vähendavad hooldekodude töötajate hoolduskoormust. Madrats toetab oma ülesehituse tõttu voodikesksete ja halvenenud verevarustusega eakate hooldamist, on väga hästi puhastatav ja hästi sihistatud kingitus. SleepAngel, kellelt SYNLAB madratsid ostis, lisas enda poolt kingitusele ka spetsiaalsed ekspresspadjad.

Viljandimaal tegutseva Lõhavere Ravi- ja Hooldekeskuse juhatuse liige Marika Tirmaste: “Madratsid on väga head ja kvaliteetsed, nende kõrgus on sobilik tugevama kehaehitusega klientidele. Tagasisidet veel anda ei oska, aga juba silmaga on näha, et tegemist on kvaliteetse tootega. Tegime pilti ka ja uskuge või mitte, peale kingituse kätte saamist tuli päike välja. Suur tänu Teile kõigile veelkord. Selline hooldekodude märkamine ja tunnustamine teeb meie igapäevatöö palju rõõmsamaks. Loodan, et sellised imelised head tegemised on “nakkavad” ja innustavad ka teisi midagi nii vahvat tegema.”

Pihlakodu hooldekodude juhatuse liige Merike Merirand: “Meie Kohtla-Järve, Tabasalu ja Viimsi hooldekodud said tahvelarvuti. Nõmme ja Tapa Pihlakodud said kingiks mitu madratsit.

Tahvelarvutite kaasabil on toimunud rohkelt südamlikke ja lõbusaid kohtumisi. Lisaks kasutame tahvelarvutit ühistegevuste läbiviimiseks kui ka muusika kuulamiseks. 

Madratsit valides mõtlesime neile, kes peavad veetma suurema osa ajast voodis. Hea uni sillutab tee õnnelikult elatud päevale. Need, kes peavad voodis veetma aga suure osa päevast, oskavad ka eriliselt hinnata hea madratsi väärtust. Juba mõned päevad on üks liikumisraskustega Pihlakodu elanik tundnud rõõmu moodsa tehnoloogia ja uuenduslike materjalide abil valminud täiesti uues kvaliteedis madratsist – suur tänu SYNLABile kena kingi eest.”

Väike-Maarja Hooldekodu juhataja Sirje Bammer: “Meie hooldekodu valis kingiks madratsid just sellepärast, et meil on aegajalt mõni lamatistega hoolealune ja neile on need parimad. Ühe kliendi käest saime küll juba peale esimest ööd tagasisidet, et tema ööuni oli palju parem.”

Valgamaa Karula Hooldemaja juhataja Sirje Tann: „Oleme aastaid tegutsedes saanud palju abi sõpradelt: Soomest, Saksamaalt ja nüüd Teilt SYNLAB, täname. Iga kingitus ja abi teevad südame soojaks. Täna, kevadistelt päkapikkudelt kingi vastu võttes tunneme, et oleme märgatud ja vajalikud. Eriti sellises olukorras on hoolekandeasutustel raske. Kingitud madratsi ja padja saab meie maja uus patsient, kes on hetkel Valga Haiglas. Uus madrats ja padi ootavad Leidat.“

Et madratsid jõuaksid abivajajateni, kutsus SYNLAB heategevusprojekti appi rahvusvahelise autoliisingufirma ALD Automotive, kelle pikalt kodukontoris tegutsenud töötajad sõitsid vabatahtlikena risti-põiki läbi kogu Eesti.

ALD Automotive müügijuht Ivar Vilmer: „Alustasime kolleegidega madratsite üleandmisest kõige kaugemast Eesti nurgast, Saaremaalt, Kihelkonna hooldekodust ja lõpetasime nädal aega hiljem Jõgeva- ja Viljandimaal. Pikemad päevad tulid 800 km ja 16 tundi. Oleme väga tänulikud, et saime füüsiliselt kaasa aidata inimeste reaalsete probleemide sisulisele lahendamisele. Siirast, ehedat ning positiivset emotsiooni, mida SYNLABi kinke üle andes hooldekodudest vastu saime, kanname endaga veel kaua kaasas.“

Üle aasta koroonakriisi eesliinil tegutsenud SYNLAB otsustas toetada Eesti hooldekodusid, sest just eakaid ja nende hooldajaid on jätkuv koroonakriis väga oluliselt mõjutanud.

SYNLAB võttis ühendust Sotsiaalministeeriumi ja Sotsiaalkindlustusametiga, kelle abil korraldati hooldekodudes küsitlus – mida nende eakad kõige rohkem vajavad, et nad tunneksid end kogu maailma tabanud tervisekriisi ajal paremini. Küsitlusest selgus, et hooldekodude külastuspiirangute ajal tuntakse kõige rohkem puudust oma lähedastest, kellega kokkusaamised on möödunud aasta kevadest saati olnud raskendatud või sootuks võimatud. Samuti tuli 192 Eestis tegutseva hooldekodu küsitlusest välja, et eakad, veetes palju aega voodites, vajaks paremaid madratseid.

Sotsiaalkindlustusameti kvaliteediosakonna juhi Raivo Sultsi sõnul on SYNLAB hea partner, kellega koos kriisiajal erinevaid keerulisi olukordi lahendada. „Suhtleme hooldekodudega pea iga nädal ja hooldekodud on siiralt tänulikud nende praktiliste kingituste üle, mida SYNLAB neile jaganud on,“ rääkis ta.

Fotod madratsite üleandmisest hooldekodudele on leitavad SIIN