Eesti suurim meditsiinilabor kolib

Eesti suurim meditsiinilabor SYNLAB, kus tehakse miljoneid analüüse aastas, kolib täna, 23. juunil, uude kesklaborisse Veerenni Tervisekeskuses. Laboriseadmetega veokid liiguvad terve päeva jooksul Tallinnas marsruudil Väike-Paala tänavalt Veerenni tänavale.

Kolitakse kliinilise labori analüsaatoreid ja erinevat laboritehnikat, et olla järgmise nädala esmaspäeval taas valmis täies mahus teenuste osutamiseks. Enamik analüüse tehti ära Väike-Paala laboris eile hilisõhtuks, veel analüüsimata vered ja muud proovimaterjalid viiakse samuti üle vanast laborist uude.

„Uus labor loob paremad eeldused veelgi kvaliteetsema laboriteenuse osutamiseks. Laienevad verevõtu- ja nõustamisvõimalused, automatiseeritakse laboriprotsesse, täiendatakse tehnilist võimekust, senine Tartus paiknenud suguhaiguste testimine saab Tallinnasse kolitud,“ nimetab peamisi uuendusi teenusejuht Jaanus Nestra.

Teenusejuhi sõnul on arstide ja ise tervisekontrolli pöörduvate inimeste poolt enamtellitav analüüs hemogramm ehk üldverepilt, mida SYNLAB teeb aastas üle 400 000. „Sellele järgnevad neerunäitaja kreatiniin, kolesterooli testid, põletikumarker C-reaktiivne valk, maksa ja kilpnäärme analüüsid. Viimastel aastatel on kasvanud vitamiin D taseme määramine. Suguhaiguste testimine on aastaid jäänud samaks,“ selgitab Nestra.

40% SYNLAB Eesti käibest moodustab meditsiiniteenuste eksport. Tallinki laevadega tuuakse Soomest Eestisse analüüsimiseks 3 korda päevas kokku aastas üle miljoni proovi. Soomlaste poolt enamtellitavad analüüsid on laias laastus samad nagu eestlastel.

Lisaks uuele Veerenni Tervisekeskusele avati verevõtupunktid ka Lasnamäe Tervisemajas (Linnamäe tee 3) ja Narva mnt 7. Uue näo ja avarama sisu on saanud ka Viimsis Fertilitases asuv verevõtupunkt.

SYNLAB Eesti kuulub Euroopa suurimasse laboriketti. Töötajaid on üle Eesti 14-s laboris ja verevõtupunktis enam kui 200. Labori põhitegevus on laboriteenuse osutamine pere- ja eriarstidele, haiglatele, töötervishoiukeskustele jt meditsiinisektoriga seotud asutustele. Lisaks kasutavad erapatsiendid laboriarstide konsultatsioonide, tervisekontrolli pakettide ja üksikanalüüside tellimise võimalust otse laborist. Patsiendiportaalist minu.synlab.ee leiab arstide koostatud analüüside kirjeldused, sealt saab analüüse tellida ning näha oma tulemusi.

Alates 26. juunist on SYNLAB Eesti kesklabori uus aadress Veerenni 53a. Senine labor Väike-Paala 1 aadressil suletakse tänasest.

Veerenni Tervisekeskuses asuvad lisaks SYNLABile veel: Perearstikeskus Sinu Arst, Confido ErameditsiinikeskusTervise Alkeemia ning Muusikateraapia Keskus. Tervisekeskuse esimesel korrusel saab tervislikult einestada Mamo kohvikus, sealsamas saab läbi astuda ka Südameapteegi suurimast esindusapteegist.

Viide fotodele: https://drive.google.com/drive/folders/0B_EcDoJSJ0BkbndkY2hnMEx5YlU?usp=sharing

Täiendavad küsimused, intervjuu, uue labori pildistamine ja ekskursioonivõimalused:


Gerly Kedelauk
Turundusjuht

SYNLAB Eesti OÜ
Veerenni 53a, 11313 Tallinn
Mob:  +372 524 4805
E-mail: gerly.kedelauk@synlab.ee