Alates 1. veebruarist arvete lisad kättesaadavad SYNLABi vastuste portaalist

Hea koostööpartner

Selleks, et ühtlustada finantsandmete liikumist ja muuta aruandlusprotsesse sujuvamaks, teeme alates 1. veebruarist muudatuse arvete lisa edastamise suunal. Arved, mis genereeritakse alates 2024. aastast kalendrikuu kohta, saadetakse jätkuvalt e-mailile, kuid arvete lisad laetakse üles teie asutuse veebivastuste kontole.  Antud lahendus võimaldab soovi korral laiendada inimeste ringkonda teie asutuse siseselt arvete lisade ligipääsule, vähendab digiprügi ja arvete lisade dekrüpteerimise vaeva.

Kes näeb portaalis arvete lisasid?

Nii tellimuste vastuste vaatamine kui ka arvete lisade nägemine on piiratud õigustega. SYNLAB ise vastavaid õiguseid ei jaga, vaid tagab need ainult juhul, kui asutusest on tulnud selleks soov ja ettenähtud digiallkirjastatud dokument. Uuele süsteemile üleminekuga on automaatselt tagatud ainult arvete lisade nägemise õigused nendele, kes on siiani saanud krüpteeritud arvete lisad e-mailile.

Kust näeb arvete lisasid veebivastuste portaalis?

Arvete lisade nägemiseks on vajalik sisse logida SYNLABi veebivastuste portaali: https://vastused.synlab.ee. Portaali saab sisse logida nii ID-kaardi, Mobiil-ID kui ka Smart-ID kontoga.

Avalehel tuleb valida üleval paremalt menüüst ( nupp) „Arvelisad“:

 

Avaneb vaade saadaval olevatest arvelisadest koos allalaadimise linkidega kahes formaadis (.pdf või .xlsx):

Veebivastuste portaalis kuvatakse ja muudetakse kättesaadavaks viimase kolme kuu (arveldusperioodi) arvelisad. Õiguste muutmiseks (veebivastuste arvelisade portaali kasutajate lisamiseks või eemaldamiseks) saab alates 1. veebruarist täita dokumendi „Avaldus 3“, mille leiate veebivastuste sisselogimise avalehelt, vajutades „Vajan abi“. Digiallkirjastatud faili palume saata kliendihaldus@synlab.ee.

Küsimuste korral võtke palun ühendust SYNLABi klienditoega või oma kliendihalduriga.

 

Lugupidamisega

SYNLAB Eesti