Euroopa suurim meditsiinilabor Synlab vahetab lähiaastatel oma logo kogu Euroopas, esimese riigina teeb seda Eesti.
Kokku 35 riigis ja neljal kontinendil tegutsev Synlabi laborikett teenindab aastas ligi 50 miljonit patsienti teostades neile kokku rohkem kui 400 miljonit laborianalüüsi. Grupi aastane müügitulu on ca 1,5 miljardit eurot. Mullu omandas investeerimisfirma Cinven esmalt Prantsuse juurtega Labco ning seejärel Saksamaalt alguse saanud Synlabi. Synlabi ja Labco ühine meditsiinidiagnostika ettevõte kannab Synlabi nime ja uuenenud sinine kaubamärk võetakse esmalt kasutusele justnimelt meie koduses Eestis.
Synlab Eesti (endine Quattromed HTI) on osa Synlabi Põhja-Euroopa piirkonnast, kuhu lisaks Eestile kuuluvad hetkel Soome, Norra ja Leedu. Regiooni juhtimine ja keskne meditsiinilabor asuvad Tallinnas, kus tehakse aastas üle 5 miljoni laborianalüüsi, millest ca 40% moodustab tervishoiuteenuste eksport Soome.
Põhja-Euroopa piirkonna juht Rainar Aamisepp selgitab Synlabi valikut: „35 riigist, sh suurriikidest nagu Prantsusmaa, Itaalia, Inglismaa ja Hispaania, toimub logovahetus meie operatiivsuse ja innovaatilisuse tõttu esimesena just Eestis. Suur hulk klienditööriistu on Eestis digitaalsed ning verevõtupunkte on vaid 12. Seevastu suurriikides käib suur osa suhtlust kliendiga veel paberil ning verevõtupunktide arvu võib kümnega korrutada. See kõik teeb valiku langetamise Eesti kasuks loogiliseks ning loodame, et eestlastele südamelähedased sinine ja valge värv võetakse kiiresti omaks.“
SYNLAB Eesti alustas harjumuspärase punase kaarlogo asendamist sinistes toonides tunnusmärgiga eelmisel nädalal. Logo asendamine toimub jooksvalt ning kandub lähiajal ka teistesse meie regiooni riikidesse – Soome ja Leetu.
Synlab Eesti on tööandjaks ligi 200 inimesele Tallinnas, Tartus, Pärnus, Jõhvis, Narvas, Viljandis, Võrus, Elvas ja Põltsamaal. Eestis ollakse keskendunud peamiselt pere- ja eriarstide teenindamisele, aga järjest enam pöörduvad laborisse ka eraisikud – soovitakse teha erinevaid tervisekontrolli pakette ning üksikanalüüse või siis konsulteerida laboriarstiga. Eraisikute kasutuses on ka patsiendiportaal minu.synlab.ee, mille kaudu saab tellida laborianalüüside pakette ja üksikanalüüse ning kus leiab lisaks laialdast teavet erinevate verenäitajate kohta.