Uus uuring: A- ja B-gripi viiruse kiirtest

Alates 06.01.2020 on SYNLABi molekulaardiagnostika osakonnas kasutusel uus uuring – A- ja B-gripi viiruse RNA paneel (POCT). Uuring on näidustatud gripiviiruse infektsiooni kahtluse korral ning teostatakse laboris kiirdiagnostika seadmel, mis võimaldab gripi tuvastamist 1 tunni jooksul.

Kasutatav metoodika: isotermiline nukleiinhappe paljundamine
Teostamine: igal tööpäeval
Proovimaterjal: ninaneelukaabe
Proovivõtutarvik: FLOQSwab tampooniga katsuti viirustele (roheline kork) või Amies vedela transportsöötmega katsuti (roosa või oranž kork)
Proovimaterjali säilivus ja transport: kuivtampoon toatemperatuuril 2 tundi, 2 – 8°C 24 tundi; vedelsöötmega katsuti toatemperatuuril 8 tundi, 2 – 8°C 72 tundi. Transport toatemperatuuril või jahedas.
Referentsväärtus: Negatiivne
Tõlgendus: Positiivne tulemus kinnitab infektsiooni

Negatiivne tulemus ei välista infektsiooni, vaid näitab antud proovimaterjalis A- ja B-gripiviiruse RNA puudumist või on tema kogus proovimaterjalis allpool meetodi määramispiiri. Oluline on proovimaterjali korrektne võtmine haiguse ägedas faasis, soovitavalt esimese haigusnädala jooksul. Proovivõtujuhendi leiate SIIT.

Hind: 66542×2 (42,34€)

Uue paneeli kohta saab lisainfot lugeda SYNLABi laboriteatmikust. Küsimuste korral võtke ühendust meie klienditoe (17123, klienditugi@synlab.ee) või oma kliendihalduriga.