SYNLABis koroonaviiruse proove ei võeta

Reedel (13.3) ja laupäeval (14.3) sai Medicumis anda koroonaviiruse proove, mida meie laboris testisime. Olukorra kiire muutuse tõttu sulges Medicum oma teenuse 16. märtsist.

Riik, perearstid ja erameditsiiniettevõtted on alustanud koostööd, et juba lähipäevil käivitada 8 Eesti linnas perearsti saatekirja alusel tasuta koroonaviiruse laiendatud testimine, mille vastus antakse kahe tööpäeva jooksul.   Loe lisa siit.

SYNLABi Tallinna molekulaardiagnostika laboris analüüsitakse ninaneelu proovist COVID-19 haigust (Coronavirus Disease 2019) põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 olemasolu. Tegemist on WHO poolt tunnustatud ja ka Terviseameti poolt kasutatava meetodiga. Oleme antud teenusega Terviseametile, kiirabile, teistele haiglatele ja tervishoiu asutustele testiv partner.

Koroonaviiruse testimise osas palume vaadata infot Terviseameti koduleheküljelt, kes koordineerib hetkel Eestis koroonaviiruse testimisega seonduvat.

Häirekeskuse koroonaviiruse infotelefon 1247 jagab informatsiooni koroonaviirusega seotud küsimustes. Telefon töötab ööpäevaringselt ja on helistajatele tasuta.

Kui haigestud, helista oma perearstile! Perearst hindab testimise vajalikkust ja annab tervisenõu. Loe lisa siit.

Hoidke enda ja oma lähedaste tervist!