SYNLABi koroonatesti tulemusi näeb nüüd TESTI mobiilirakendusest

SYNLAB, kes on Terviseameti partner koroonaviiruse testimisel, lõi spetsiaalse tasuta mobiilirakenduse TESTI, kus saab näha oma testi tulemust, genereerida ja edastada tasuta sertifikaati, mis on vajalik seoses reisimise või töötamisega.      

TESTI äpi saab enda mobiiltelefoni installida leheküljelt testi.me.

TESTI mobiilirakendust saab alates tänasest oma mobiiltelefoni laadida leheküljelt testi.me. Rakenduses saavad näha tulemusi kõik, kelle test on alates tänavu veebruarist SYNLABi laboris analüüsitud. Kokku on labor väljastanud üle 320 000 koroonaviiruse SARS‑CoV‑2 testi tulemuse. Kes ei soovi seda endale telefoni laadida, võib testitulemusi vaadata ka rakenduse kodulehelt testi.me.

Kommenteerib SYNLABi IT juht Signe Jancis: “TESTI koroonaäpp on minimalistlik ja lihtne, kuid selle saavutamiseks on tehtud vähese ajaga väga palju tööd. TESTI-ga oleme astunud suure sammu edasi sel erakordsel ajal kliendile mugava teenuse pakkumisel. Tegemist on kaasaegse veebirakendusega, mis on hübriid nii veebist kui mobiilirakendusest ehk “Progressive Web App”, mida saab nii mobiiltelefoni installida kui ka otse veebis kasutada. Selle kasutamiseks ei ole Google Play ja App Store vajalikud. Seda tehnoloogiat kasutavad ka Spotify, Uber ja Starbucks jt.“

Mobiili-ID või Smart-ID alusel registreerides näevad rakendusest nii oma vanu kui värskeid tulemusi kõik, kes on andnud ninaneeluproovi perearsti saatekirja alusel, reisilt naastes piiril, osalevad Tartu Ülikooli teadlaste seireuuringus, on läbinud eesliini- või laustestimise või kuuluvad haigestunu lähikontaktsete hulka, kes saavad karantiini lühendamiseks teha tasuta testi mitte varem kui kümnendal kontaktijärgsel päeval. Samuti on rakendusse laetud kõik tasuliste testimiste tulemused, kui proov on antud SYNLABi laborites, Medicumis, Qvalitases, Confidos jm erameditsiiniasutustes, kes saadavad proove SYNLABi laborisse.

SYNLAB Eesti teenusejuht Karin Kallikorm: “TESTI rakenduse suurim väärtus on lihtne ja mugav võimalus genereerida endale testi tulemuse kohta tasuta sertifikaat. Peamiselt just reisimiseks vajaliku sertifikaadi koostamine on seni olnud aeganõudev käsitöö, samuti on neid seni väljastatud tasulise teenusena 10-13 euro eest. Meie uues TESTI rakenduses toimub sertifikaadi loomine automaatselt ja mis kõige olulisem – tasuta.”

Püsige negatiivsed!