Koroonaviiruse testimise võimalused perearstile

1. Avalik testimine (proovivõtt testimispunktis)

Perearst vormistab saatekirja ninaneeluproovi võtmiseks läbi perearsti programmi „Riik Covid-19“ labori alt. Valige topelt klikiga SARS koroonaviirus 2 RNA analüüs, ribakoode pole vaja sisestada. Pabersaatekirjaga või telefoni teel tellimust teha ei ole võimalik. Palun veenduge, et patsiendi telefoninumber saatekirjal on korrektne. Patsiendiga võetakse ühendust koroonaviiruse testimise kõnekeskusest ning lepitakse kokku prooviandmise aeg ja koht.
Vastused saadetakse 1 päeva jooksul perearsti programmi ja Tervise Infosüsteemi.
Analüüsi eest tasub Terviseamet.

Patsient suunatakse ühte järgnevatest testimispunktidest:

Tallinn (SYNLAB) Veerenni 53a, 1. korrus (eraldi sissepääsuga)
Tallinn (Medicum) Punane tn 61 (telk)
Tartu Teguri 37B (SYNLABi labor)
Viljandi Viljandi turuplatsil (Qvalitase buss)
Pärnu Suur-Sepa 14, 1. korrus (SYNLABi kabinet)
Haapsalu testimise brigaad käib testitavatel kodus
Rakvere Tuleviku 1, Rakvere Polikliinik (SYNLABi kabinet)
Paide Tallinna mnt 47, parkla (SYNLABi buss)
Kuressaare Aia 25, Kuressaare haigla peaukse ees
Narva Fama 10/3 (SYNLABi labor)
Jõhvi Jaama 34 (SYNLABi labor)
Hiiumaa lepitakse proovi andmise koht eraldi kokku

Kõikides maakondades jätkavad mobiilsed kodustestimise brigaadid Alre, Medicumi ja SYNLABi meditsiinipersonaliga.Testimisbussides/-telkides saab nüüd proovi anda nii autoga kui jalgsi minnes.
Tellimuse tegemise eelduseks on nimistu omamine, SYNLABi lepinguline klient ei pea olema. Kõik perearstide poolt tehtud koroonaviiruse tellimused jõuavad esmalt testimise kõnekeskusesse ja sealt laborisse.

2. Perearstikeskus võtab proovi ise

Perearst vormistab saatekirja ninaneeluproovi võtmiseks läbi perearsti programmis asuva SYNLAB labori tellimislisti. SARS koroonaviirus 2 RNA analüüs on leitav uuringugrupist Nakkustekitajate uuringud (PCR). Valige topelt klikiga analüüs, sisestage ribakood, kuupäev ja kellaaeg ning vajutage „Salvesta“ ja „Saada“. Tellimust on võimalik vormistada ka pabersaatekirjaga.
Uuringu saatekirja vorm ninaneelust asub SIIN.
Proovivõtujuhend ninaneelu proovi võtmiseks asub SIIN.
Analüüsi võtmiseks vajalikud tarvikud (kuiv, steriilne FLOQ-swabiga katsuti koroonaviiruse proovi võtmiseks) on võimalik tellida tarvikute tellimise lehelt.

Võetud analüüsid palume saata SYNLABi logistikaga laborisse või tuua ise SYNLABi verevõtukohtadesse. Vastused saadetakse 1 päeva jooksul perearsti programmi ja Tervise Infosüsteemi.
Analüüsi eest tasub Terviseamet.

NB! Kui Te ei ole SYNLABi lepinguline koostööpartner, palume koroonaviiruse analüüside saatmise osas võtta ühendust võtta SYNLABi kliendihaldusega.

3. Koroonaviiruse antikehade määramine

Soovi korral saab tellida perearsti programmist või saatekirjaga ka SARS koroonaviirus 2 IgG antikehade analüüsi.
Analüüs on leitav SYNLAB labori tellimislistist Nakkushaiguste diagnostika (Ab, Ag) uuringugrupist nimetusega SARS koroonaviirus 2 IgG. Valige topelt klikiga analüüs, sisestage ribakood, kuupäev ja kellaaeg ning vajutage „Salvesta“ ja „Saada“. Pabersaatekirjal täita patsiendi ja tellija andmed ning märkige analüüside hulgast SARS-CoV2-IgG.
Kuigi antikehade olemasolu viitab COVID-19 haiguse läbipõdemisele, pole hetkel piisavalt tõenduspõhist informatsiooni, kas nende olemasolu tagab immuunsuse või mitte.
Vastused saadetakse 1 päeva jooksul perearsti programmi ja Tervise Infosüsteemi.
Analüüsi hind on 18.50€. Analüüs ei ole hetkel haigekassa poolt kompenseeritav.

Tasulise testimise kohta saab lisainfot lugeda SIIT.
Küsimuste korral võtke ühendust SYNLABi klienditoega (tel 17123) või oma kliendihalduriga.