Koroonatestimise jätkumisest al 31.10.22

Seoses Terviseameti otsusega lõpetada alates 31. oktoobrist koroonaviiruse avalik testimine nii perearstide kui ka teiste eriarstide patsientidele, suletakse 29. oktoobril Riik Covid-19 tellimiskanal. Viimased proovid võetakse 30. oktoobril Tallinna Lauluväljaku testimispunktis ning mobiilsete brigaadide poolt üle Eesti. Viimased avaliku testimise raames tellitud analüüside vastused väljastatakse 31. oktoobril.

Kuidas edasi?

Vaatamata riikliku testimise lõppemisele jätkab meditsiinilabor SYNLAB koroonaproovide analüüsimist. Tellimuse saab vormistada otse SYNLAB labori tellimislistist. Nii üksikanalüüs kui ka kolmikpaneel on leitavad uuringugrupist „Nakkustekitajate uuringud (PCR)“. Tellimuse tegemisel saab valida, millisest materjalist analüüsi soovitakse – kas ninaneelukaabe või kurguloputusvedelik. Seejärel sisestada ribakood, kuupäev ja kellaaeg ning esitada tellimus (Salvesta > Saada). Kui elektroonse tellimise võimalus puudub, on võimalik vormistada pabersaatekiri.

Kus saab proovi anda?

Proovi võib võtta arstikeskuses vastavalt juhendile. SYNLABi autojuht tagab proovi logistika SYNLABi Tallinna molekulaarbioloogia laborisse. Samuti on võimalik proovid tuua igasse SYNLABi proovivõtupunkti nende lahtiolekuaegadel või SYNLAB Tallinna laborisse aadressil Veerenni 53a. Kui arstikeskuses proovi võtta ei ole võimalik, võib patsiente suunata SYNLABi tasulisse koroonaviiruse testimispunkti. Selleks on vaja patsiendile öelda tellimuse tegemise järgselt, et ta võtaks ühendust SYNLABi klienditoega (tel 17123 või klienditugi@synlab.ee) ning broneeriks endale vabalt valitud koroonatestimise punkti aja. Proovivõtupunkti minnes peab patsiendil kaasas olema isikut tõendav dokument ning ta peab seal mainima, et tal on arsti saatekiri koroonaviiruse testimiseks.

Tulemused ja muu info

Analüüsi tulemused saadetakse 24h jooksul Tervise Infosüsteemi ning arsti programmi.

Arveldamine toimub alates 31. oktoobrist otse tellijaga (pere- või eriarstikeskus) sarnaselt tavapäraste analüüsidega. Analüüsid on kodeeritult järgnevalt:

  • SARS koroonaviirus 2 RNA – HK kood 66634
  • A-, B-gripi viiruse, RSV, SARS-CoV-2 RNA paneel – HK koodid 66634, 66609×2

Küsimuste korral võtke ühendust SYNLABi klienditoega (tel 17123 või klienditugi@synlab.ee) või oma kliendihalduriga.