Koroonaviiruse määramine PCR meetodil

Nii Eestis kui kogu maailmas on koroonaviiruse diagnoosimiseks ja nakkuse avastamiseks kasutusel viiruse RNA määramine. See test võimaldab avastada viiruse olemasolu juba varajases staadiumis, ja seega vajadusel karantiini koheselt rakendada. Teine eelis on usaldusväärne tulemus.

Viiruse RNA määramine on ainuke metoodika, mida haiguse diagnoosimiseks ja nakkuse avastamiseks aktsepteerib hetkel nii Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kui ka Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskus (ECDC).

Koroonaviirus SARS-CoV-2 põhjustab kopsuhaigust nimega COVID-19. Koroonaviiruse poolt tekitatud peamised sümptomid on palavik, köha ja hingamisraskused, mis avalduvad enamasti 14 päeva jooksul. Kõikidel nakatanutel ei pruugi neid tekkida. Inimesed, kes põevad viirust asümptomaatiliselt, on suureks riskiks, kuna võivad haigust levitada enda teadmata. Viirusesse nakatumine on eriti ohtlik vanemaealistel ning krooniliste haiguste põdejatel, kuna nende immuunsüsteem on nõrgem ega pruugi haigusega hakkama saada nii hästi kui keskmine terve inimene.

Teadaolevalt levib viirus neljal viisil: piisknakkusena, pindadelt, fekaal-oraalselt ja/või aerosoolina.

Proovimaterjaliks on ninaneelukaabe, proovi andmine on mõningal määral ebameeldiv protseduur.

Referentsväärtus: Negatiivne

Hilisem negatiivne ninaneelu proovist (PCR) võetud tulemus ei välista esmast positiivset tulemust. Samuti ei välista hilisem negatiivne antikehade tulemus esmast positiivset ninaneelu proovi (PCR) tulemust, kuna asümptomaatilistel/kergete sümptomitega põdenud isikutel ei pruugi antikehi tekkida.

Hind: 58 €

 

Vaata ka koroonaviiruse antikehade määramist, mis näitab, kas oled viiruse läbi põdenud: https://synlab.ee/ettevottele/koroonaviiruse-testimine-ettevotetele/koroonaviiruse-kvantitatiivne-igg-antikehade-analuus/