Koroonaviiruse kvantitatiivne IgG antikehade analüüs

Koroonaviiruse SARS-CoV-2 läbipõdemisel tekivad inimese verre 2.-3. nädala möödumisel nakatumise hetkest viirusevastased IgG tüüpi antikehad, mis näitavad organismi vastusreaktsiooni viirusele. Lisaks tekivad viirusevastased IgG antikehad mõningase aja jooksul peale COVID-19 vastu vaktsineerimist. Praeguste ravimiuuringute andmetel jäävad tekkinud antikehad püsima vähemalt pooleks aastaks.

Koroonaviiruse IgG antikehade kvantitatiivne uuring ei näita ainult antikehade olemasolu, vaid ka nende numbrilist taset, mille abil on võimalik tuvastada organismis tekkinud koroonaviiruse vastaste antikehade tase proovi andmise hetkel.

Positiivne tulemus viitab:

  • läbipõetud või hilises staadiumis COVID-19 haigusele või
  • vaktsineerimisest tulenevale immuunsusele

IgG antikehade kvanitatiivset analüüsi on soovituslik teha mitte varem kui 2 nädalat peale sümptomite avaldumist, positiivset PCR testi või teist vaktsiinidoosi.

 

IgG antikehade analüüs ei ole sobilik koroonaviiruse olemasolu esmaseks diagnoosimiseks vaid läbipõetud COVID-19 kinnitamiseks. Värske haiguse kahtluse korral on näidustatud PCR test ninaneelumaterjalist.

Antikehi määratakse veeniverest, mille andmiseks ei pea olema söömata-joomata. Proove võetakse meie kõikides verevõtupunktides, mis on leitavad SIIN.

Testima tulles on kohustuslik kanda näomaski.

 

Referentsväärtus: < 50.0 AU/ml – negatiivne; ≥ 50.0 AU/ml – positiivne

Hilisem negatiivne antikehade tulemus ei välista esmast positiivset ninaneelu proovi (PCR) tulemust, kuna asümptomaatilistel/kergete sümptomitega põdenud isikutel ei pruugi antikehi tekkida.

Hind: 19,4 €

 

Toetudes koroonaviiruse SARS-CoV-2 antikehade olemasolevatele teadusuuringutele on analüüsi tulemus tõlgendatav alljärgnevalt:

1.IgG tase jääb alla referentsväärtust

Tähendab, et koroonaviiruse SARS-CoV-2 vastaseid IgG antikehasid ei ole organismis piisavas hulgas. Seetõttu ei saa kinnitada COVID-19 läbipõdemist või vaktsineerimise tõhusust. Ei saa välistada ka infektsiooni varajast staadiumit (1.-2. nädal), mil antikehi pole veel tekkinud. Samuti ei teki osadel inimestel antikehi: nt asümptomaatilised või kergete sümptomitega või  immuunpuudulikkusega patsiendid. Pärast haiguse põdemist võib aja jooksul antikehade tase väheneda, mis võib samuti mõjutada testitulemust.

2.IgG tulemus on üle referentsväärtuse

Tähendab, et organismis esineb piisavas koguses koroonaviiruse SARS-CoV-2 vastasid IgG tüüpi antikehi, mis viitab hiljutisele COVID-19 haiguse läbipõdemisele, hiljutisele kokkupuutele koroonaviirusega, COVID-19 haiguse põdemisele analüüsi andmise hetkel või vaktsineerimisele.