Suguhaiguste testimine kodus

Ligi 75% juhtudest kulgevad seksuaalsel teel levivad infektsioonid sümptomiteta. Mitmete haiguste sümptomid kattuvad ning erinevad haigustekitajad võivad esineda samaaegselt. Seetõttu ei pruugi nakatunud inimene testi tegemata teada, kas ja millist haigust ta põeb ning edasi kannab

SYNLAB Eesti patsiendiportaali TESTI KODUS teenuse kaudu saab ennast kiiresti, diskreetselt ning turvaliselt testida Eestis enamlevinud suguhaiguste suhtes kodus võetud proovimaterjalist.

Testida saab järgmiste haiguste suhtes:
urogenitaalne klamüüdioos (klamüüdia)
gonorröa (tripper)
trihhomoniaas
herpesviirused (HSV1, HSV2)
mükoplasmoos (Mycoplasma genitalium)

Suguhaiguste pakett

Patsiendi portaalist on võimalik valida soovitud test(id), peale valiku tegemist saab tellija talle sobival viisil proovivõtu komplekti ning seejärel tuleks endalt võtta proov (mees hommikusest esmasjoa uriinist ja naine tupeproov, lisaks veel meestel/naistel rektaalkaabe ja kurgukaabe). Proov tuleks saata laborisse, kus analüüside tulemused selguvad maksimaalselt 5 tööpäeva jooksul (tüüpiliselt 2 tööpäeva jooksul). Tellijal on võimalus vastuseid vaadata samast keskkonnast, need on kaitstud tellijale usaldatud kasutajanime ja parooliga.

Kui testijal leitakse suguhaigus, tuleks koheselt pöörduda arsti vastuvõtule, kes määrab vastavalt haigusele soovitusliku ravi. Testitulemuste väljatrükk on arsti vastuvõtul alus diagnoosi panemisel ning ravi määramisel.

Teenuse hinnakiri on kehtestatud Eesti Haigekassa poolt.

Miks ja millal end suguhaiguste suhtes testida?
Olete juba suguelu alustanud ja tunnete end hästi, kuid soovite end lasta kontrollida;
Kui Teil või Teie partneril on mitmed seksuaalpartnerid;
Kui Teie partneril on diagnoositud suguhaigus;
Kui on toimunud kaitsmata vahekord uue või juhusliku seksuaalpartneriga;
Enne uue seksuaalsuhte alustamist;
Raseduse planeerimisel ja/või raseduse alguses. Suguhaigused kanduvad üle emalt lapsele raseduse või sünnituse käigus: tulemuseks võib olla raseduse katkemine või vastsündinu haigestumine koos sel-lest tulenevate tüsistustega;
Kui kahtlustate endal suguhaigust;
Kindlasti tuleks ennast testida, kui Teil on kujunenud haigustunnused, mis viitavad suguhaiguse võimalusele.

Rohkem informatsiooni ja kodus testimise komplekti saab tellida siit!