Koroonaviiruse materjalid

Testimine perearsti saatekirjaga

SYNLABis on perearsti poolt saatekirjaga koroonaproove võimalik anda järgmistes kohtades:

  • Tallinnas, Veerenni 53 a I korrusel
  • Pärnus, Suur-Sepa 14 I korrusel
  • Rakveres, Tuleviku 1, Rakvere Polikliinik (SYNLABi kabinet)
  • Haapsalus ja Paides SYNLABi koroona bussis

Teised partnerid korraldavad testimise järgmistes paikades: Tallinnas Punane 61 Medicum, Tartus ja Viljandis Qvalitas, Narvas Corrigo ja haiglad Rakveres, Kohtla-Järvel, Kuressaares ja Kärdlas. Lisaks käib proove võtmas 9 mobiilset brigaadi kattes kogu Eestit.

Testimiseks broneerib patsientidele ajad testimiskeskus.

Et vähendada patsientide küsimusi Teile, lõime inimestele koroonaviiruse testimise meelespea

Palju tuleb saatekirju, millel puudub patsiendi telefoninumber. Palun kontrollige koos patsiendiga, et iga saatekirja juures oleks korrektne telefon. Vastasel juhul ei saa testimise kõnekeskus patsiendiga ühendust võtta ega leppida kokku proovi andmise aega ja kohta. 

Kui patsient tellib mobiilse brigaadi koju, helistatakse talle eelnevalt ja räägitakse üle umbkaudne saabumise kellaaeg ja patsiendi asukoht. Palun pange patsientidele südamele, et nad oleks kindlasti kokkulepitud päeval kodus!

Erapatsientide tasuline koroonaviiruse testimine

Koroonaviiruse SARS-CoV-2 tasulisi proove saab anda Tallinnas Veerenni 53a I korrusel ja Tartus Teguri 37b.

Proovivõtmine leiab aset selleks kohandatud ruumides maja teistest ruumidest eraldi läbikäigu põhimõttel, kus patsient siseneb ruumi ühest otsast ning väljub teises.

Teenus on kooskõlastatud Terviseametiga. Samuti teenindatakse saatekirja alusel plaanilise ravi-eelseid patsiente (haiglad, erakliinikud, hambaarstid, jt).

Proovi andmiseks on vajalik eelnev registreerimine. Seda saab teha SYNLABi klienditoe abil telefonil 17123 või klienditugi@synlab.ee (E-R 8-18). Ajad proovi andmiseks broneeritakse Tallinnas ajavahemikku E-R 7.30-15.00 ja Tartus E-R 13.00-16.00.

Vaata lähemalt siit.

Koroonaviiruse antikehade määramine

Kõike soovijad saavad SYNLABi laborites ja verevõtukohtades, kokku kümnes linnas üle Eesti, testi abil tuvastada, kas neil on veres koroonaviiruse antikehad ehk kas nad on haiguse läbi põdenud või mitte.

Antikehade IgG test näitab viirusega kokkupuutejärgset organismi vastureaktsiooni. Antikehad tekivad enamikel inimestel teisel kuni kolmandal haigusnädalal alates sümptomite tekkest. Koroonaviirustest põhjustatud COVID-19 haigust on võimalik läbi põdeda ka sümptomiteta või tagasihoidlike haigusnähtudega. Seda saab antikehade analüüsi abil tuvastada.

Kuigi antikehade olemasolu viitab COVID-19 haiguse läbipõdemisele, pole hetkel piisavalt tõenduspõhist informatsiooni, kas nende olemasolu tagab immuunsuse või mitte.

Vaata lähemalt siit.

Haigla patsientide testimine

Haigla patsientide testimise juhendi leiab SIIT.  

Patsientide testimine enne plaanilist ravi või operatsiooni

Patsientide testimise juhendi enne plaanilist ravi või operatsiooni leiab SIIT.  

Tervishoiutöötajate testimine

Vastavalt Tervisameti juhtnööridele saab eesliini töötajad tervishoiuasutustest suunata testimisele perearst.
Hooldekodude ja sotsiaalasutuste testimist tellib Terviseamet. 

TÜ koroonaviiruse levimuse uuring

Proovide võtmise osas on Tartu Üikoolile partneriks: Medicum, Qvalitas arstikeskus, Corrigo, Ida-Virumaa Keskhaigla, Kuressaare ja Kärdla Haigla oma proovivõtupunktidega. Kodus testimist aitavad korraldada Fertilitas, Eldred ja Alre. Logistika ning laboriteenust osutab SYNLAB Eesti. Loe lisa.

Proovivõtujuhend ninaneelust proovi võtmiseks (SARS-CoV-2 RNA) asub SIIN.

Uuringu saatekirja vorm ninaneelust (SARS-CoV-2 RNA) asub SIIN.

Uuringu saatekirja vorm veeniverest antikehade määramiseks (SARS-CoV-2 IgG) asub SIIN.

Arsti meelespea SARS koroonaviirus 2 IgG (SARS-CoV-2 IgG) asub SIIN.

Loe lisainfot koroonaviiruse teemadel ka SIIT.

Testimise osas tekkinud küsimuste ja probleemide korral palume helistada SYNLABi klienditoe numbril 17123 või oma kliendihaldurile