Nüüd saab koroonaviiruse testimisele minna ka jala

Juunis jätkub koroonaviiruse testimine 11 mobiilses proovivõtupunktis. Lisaks hakatakse proove võtma erameditsiiniettevõtete ruumides ja testimisbussides, kuhu saab minna proovi andma ka jala.

Tartus, Narvas, Haapsalus, Paides, Kuressaares, Kärdlas, Viljandis ja Kohtla-Järvel jätkatakse inimeste testimist samades proovivõtukohtades.

Kolmes linnas – Tallinnas, Pärnus ja Rakveres muutub testimise asukoht. Tallinnas saavad nüüd inimesed minna SYNLABi (Veerenni 53a, 1. korrus, saab anda ka tasulisi proove, kui ei ole saatekirja) ja Medicumi (Punane 61) eraldi sissepääsuga testimisruumidesse. Pärnus saab proovi anda Suur-Sepa perearstikeskuses ja Rakveres polikliinikus SYNLABi ruumides.

Lisaks saavad nüüd autoga saabujatele mõeldud nn sissesõidupunktidesse minna proovi andma ka jala või rattaga. Tartus ja Viljandis jätkab tööd Qvalitase buss, Narvas Corrigo telk, Kohtla-Järvel Ida-Viru Keskhaigla telk ning Haapsalus ja Paides hakkab käima SYNLABi testimisbuss.

Kodus jätkavad testimist Medicumi, SYNLABi ja Lõuna-Eestis Alre mobiilsed proovivõtubrigaadid.

Täpsed asukohad, kuhu testimiseks suunatakse:

Testimispunktid Proovivõtu koht
Tallinn (SYNLAB) Veerenni 53a, 1. korrus (eraldi sissepääsuga); alates 13.09 Töökoja 1
Tallinn (Medicum) Punane tn 61 (telk)
Tartu Ihaste tee 7, A. Le Coq Spordimaja parkla (Qvalitase buss)
Viljandi Viljandi turuplatsil (Qvalitase buss)
Pärnu Suur-Sepa 14, 1. korrus (SYNLABi kabinet)
Haapsalu Posti tn 3, Haapsalu Kultuurikeskuse taga (SYNLABi buss)
Rakvere Tuleviku 1, Rakvere Polikliinik (SYNLABi kabinet)
Paide Tallinna mnt 47, parkla (SYNLABi buss)
Kuressaare Aia 25, Kuressaare haigla peaukse ees
Narva Joala 20 (Corrigo telk)
Kohtla-Järve Tervise 1, Ahtme polikliiniku ees (Ida-Viru Keskhaigla telk)
Hiiumaa Lepitakse proovi andmise koht eraldi kokku

 

Testimisbussides/-telkides saab nüüd proovi anda nii autoga kui jalgsi minnes. Kõikides maakondades jätkavad mobiilsed kodustestimise brigaadid Alre, Medicumi ja SYNLABi meditsiinipersonaliga.
Kahtlustades koroonaviiruse võimalikkust tuleb võtta ühendust perearstiga, kes hindab testimise vajalikkust ja vajadusel suunab testimisele. Seejärel võtab inimesega ühendust Medicumi ja SYNLABi korraldatud testimise kõnekeskus, et leppida kokku testimise aeg ja koht. Testimisele minnes tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument. Lisaks on testimisele minnes tungivalt soovitatav kasutada maski ning desinfitseerida käsi enne ja pärast testimist. Tulemused saadetakse 1 tööpäeva jooksul digilugu.ee keskkonda.

 

Tasulisest testimisest:

Aktiivse koroonaviiruse testimine

Koroonaviiruse antikehade määramine